Warsztat dla katechetów ASy z klasy - uczniowie z Zespołem Aspergera na lekcjach religii

„ASy z klasy”  - uczniowie z Zespołem Aspergera na lekcjach religii - warsztat dla katechetów

27.11.2018

Budynek Kurii Biskupiej

Warszawa, ul. Floriańska 2A.

Rozpoczęcie godz. 15.00r

Zapisy do 24.11.2018 w WNK – telefonicznie tel. +48-22-5181511 lub  +48 606 301 359(można przysłać SMS z danymi) lub mailowo wnkpraga@interia.pl

Prowadząca Dr Aneta Rayzacher-Majewska

Dr Aneta Rayzacher-Majewska – mama bliźniaczek, doktor katechetyki, wykładowca UKSW, wieloletnia katechetka w szkole podstawowej i przedszkolu, pasjonatka nauczania, autor wielu publikacji katechetycznych.

Opis szkolenia: ASy z klasy – uczniowie z Zespołem Aspergera na lekcjach religii

Większość nauczycieli religii spotyka wśród swoich uczniów dzieci lub młodzież z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu Zespołu Aspergera (ZA). Zapoznajemy się z zaleceniami, współtworzymy IPETy i określamy wymagania z naszego przedmiotu… O ile dokumentacja związana z ZA nie sprawia nam większego kłopotu, to znacznie trudniej jest zrealizować zawarte w niej założenia w praktyce. Trudności potęguje fakt, że niemal każdy z uczniów ze wspomnianym spektrum autyzmu jest inny. Na co należy zwracać uwagę? Jak pracować z takim uczniem? Gdzie szukać pomocy?

W czasie warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącą będą wspólnie szukać odpowiedzi na te pytania. Pogłębią wiedzę w zakresie zaburzenia neurorozwojowego jakim jest Zespół Aspergera oraz otrzymają wskazówki dotyczące pracy z uczniem z ZA. Podejmowane zagadnienia będą dotyczyły szkolnego nauczania religii, jak również katechezy parafialnej oraz współpracy z rodzicami.

Koszty organizacyjne: 30 zł.

Data wydarzenia: 
27.11.2018 - Od 15:00 do 18:00