Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” po raz osiemnasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jedyną podstawą konkursowych zmagań jest Pismo Święte - najnowszy przekład z języków oryginalnych (Edycja Świętego Pawła, 2009). Jego atutem jest komentarz duszpasterski, umieszczony równolegle do tekstu natchnionego. Konkurs jest dla Katechety formą pomocy w zachęceniu młodzieży do pogłębiania znajomości Pisma Świętego. Zapraszamy do włączenia się w to biblijne dzieło.

Zadaniem uczestników jest w tym roku poznanie  1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg św. Marka wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem.  Podstawę konkursu udostępniamy w elektronicznej formie PDF w celu przekazania młodzieży. Rejestracji szkół do Konkursu dokonują Katecheci  wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konkursowej www.okwb.pl w zakładce ZGŁOSZENIE.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach:

  • szkolnym – 18 marca 2014 roku,
  • diecezjalnym– 9 kwietnia 2014 roku
  • oraz ogólnopolskim (finał) – 2-3 czerwca 2014 roku.

Na laureatów czekają zagraniczne pielgrzymki, upominki rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe w Polsce, na wybrane kierunki studiów, m.in.: dziennikarstwo, pedagogikę, filozofię, historię, teologię czy kulturoznawstwo.

Więcej informacji na  www.okwb.pl

Koordynatorem diecezjalnym jest Andrzej Frahn  - andrzejfrahn@civitaschristiana.pl,  tel. 783-981-826

Rok szkolny 2013/14