Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Olimpiada o św. Maksymilianie

Już po raz dziesiąty, w roku szkolnym 2015/2016, organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami są Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Kurie Prowincjalne Ojców Franciszkanów z siedzibami w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Olimpiadę honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła.

Olimpiada organizowana jest w ramach trzech konkursów dla uczniów szkół podstawowych (konkurs plastyczny), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (konkursy wiedzy). W zeszłym roku w Olimpiadzie o św. Maksymilianie uczestniczyło ponad 3 000 osób. W konkursach dla uczniów szkół gimnazjalnych nagrodami są laptopy, sprzęty fotograficzne i tablety. Laureaci konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymają indeksy na sześć uczelni w Polsce. Szczegóły zapisów i uczestnictwa w Olimpiadzie zawiera Regulamin dostępny na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl.

Rok szkolny 2015/16
ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon regulamin_10.doc101.5 KB