Konkurs Akcji Katolickiej o bł. Jerzym Popiełuszko

Czcigodni Księża, Szanowni Państwo,

dla upamiętnienia trzydziestej rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Akcja Katolicka w Polsce przystępuje do zorganizowania Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem: „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół, w trzech grupach wiekowych, związanych z etapami edukacyjnymi: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Jesteśmy świadomi, że pozostało niewiele czasu, dlatego też liczymy na pomoc Państwa w dotarciu do jak największej grupy dzieci i młodzieży. Bylibyśmy wdzięczni za współpracę Wydziałów Katechetycznych  z Diecezjalnymi Instytutami Akcji Katolickiej  w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia

Terminy zostały nam narzucone przez Telewizję Polską, która zaprosiła Akcję Katolicką do współorganizacji konkursu. Finaliści konkursu wezmą udział w programach TVP.

Konkurs będzie zatem nie tylko okazją do upamiętnienia postaci wielkiego Polaka, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ale również promocją Akcji Katolickiej, zważywszy na fakt, że informacja o konkursie pojawi się we wszystkich programach informacyjnych Telewizji Polskiej.

Zwracamy się do z uprzejmą prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Pomimo krótkiego czasu, jaki nam pozostał, jest to możliwe, jeśli tylko zaangażujemy nasze struktury we wszystkich diecezjach.

Z wyrazami szacunku

Halina Szydełko

Prezes Zarządu KIAK

Rok szkolny 2014/15
ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon Regulamin ks. Jerzy Popiełuszko.doc18.75 KB