XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - "Civitas Christiana"

W dniu 09.04.2014r. odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. Z Diecezji Warszawsko-Praskiej wzięło udział 63 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Tematyka XVIII edycji konkursu nawiązuje do roku duszpasterskiego jaki rozpoczął się w Kościele i przebiega pod hasłem: "Wierzę w Syna Bożego". Uczniowie musieli zapoznać się z Ewangelią św. Marka i 1 i 2 Księga Królewską wraz ze wstępami, przypisami, słowniczkiem. Etap diecezjalny składał się z dwóch części. Pierwszym etapem było rozwiązanie pisemnie testu składającego się z 45 pytań. Na rozwiązalnie uczniowie mieli 45 minut. Z tej części wyłowiono 7 uczniów, którzy w części ustnej mieli odpowiadać na kolejne zestawy pytań.
Zwycięzcą okazał się uczeń Krystian Ołdak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, który zajął I miejsce  pozostali wygrani to Adrian Lewiński uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Otwocku - II miejsce i Piotr Hołduń z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy - III miejsce.
Oprócz nagród książkowych laureaci etapu diecezjalnego zostali zaproszeni na VII Spotkanie Młodych z Biblią, które odbędzie się w dniach 1-14.05.2014r. w Ośrodku Rekolekcyjnym św. Puszcza w Olsztynie k/Częstochowy. Spotkanie to ma charakter formacyjn-szkoleniowy w ramach przygotowania młodych do finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2014 w Niepokalanowie. Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody są nimi pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu, upominki rzeczowe, a także indeksy na uczelnie wyższe na różne kierunki, np.: dziennikarstwo, filozofię, historię, pedagogikę, kulturoznawstwo, politologię, teologię, socjologię. 

s. Natanaela csl

Data publikacji: 
27.04.2014