Wołomin - rozwiązanie konkursu na zakończenie Roku Wiary

12 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi w Wołominie odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego wieńczącego Rok Wiary. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy dyrektor szkoły – p. Alicji Olszewskiej. Był on przeznaczony dla uczniów szkoły i podzielony na trzy kategorie wiekowe. Dzieci miały za zadanie przedstawić, jak rozwijają swoją wiarę lub też, który dzień w Roku Wiary był dla nich wyjątkowy. Jury konkursu miało nielada wyzwanie, ponieważ w sumie zgłoszono do konkursu blisko 500 prac, a więc prawie połowa uczniów tutejszej Podstawówki przygotowała prace.

– Szkoła chciała mieć także swój udział w ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs, który pomoże dzieciom zrozumieć, jak ważna na drodze życia jest wiara – mówiła pani dyrektor.

Podsumowanie konkursu odbyło się w podniosłej atmosferze. Siostry Michalitki, uczące w szkole, wraz z dziećmi przygotowały apel, podczas którego wszyscy mogli przypomnieć sobie niektórych świętych – świadków wiary, i wysłuchać ich wskazówek, jak dostać się do nieba.

W apelu oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły, wzięli także udział zaproszeni goście: Ks. Sylwester Sienkiewicz – proboszcz miejscowej parafii, Ks. Maciej Radzikowski – zaprzyjaźniony ze szkołą i gość honorowy – Ks. Piotr Pierzchała, który jako Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko-Praskiej, wyraził swój podziw i podziękowanie za podjętą w szkole inicjatywę.

– Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły, a przede wszystkim wam, dzieciaki – mówił Ks. Pierzchała – ponieważ na blisko 750 placówek dydaktycznych w naszej diecezji, jesteście jedyną szkołą, która dla swoich uczniów zorganizowała konkurs w Roku Wiary. Ks. Pierzchała przekazał też uczniom pozdrowienia od Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera.

Na koniec apelu głos zabrał Ks. Sienkiewicz, który podziękował wszystkim i wręczył laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

Ks. Maciej Radzikowski

Data publikacji: 
15.12.2013