Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Wiem, komu uwierzyłem”

W dniu 28.02.2013 do kaplicy kurialnej zawitali niecodzienni goście. To młodzi diecezjanie - laureaci diecezjalnego konkursu „Wiem,  komu uwierzyłem”. Dzieci i młodzież przybyli z różnych stron diecezji  (Warszawy, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Ząbek, Marek, Glinianki itd.) na uroczyste wręczenie nagród, a towarzyszyli im rodzice i katecheci.

O godz. 11.00 Ks. Dyrektor Artur Staniszewski powitał serdecznie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Ks. Dyrektor podziękował wszystkim  uczestnikom za udział w konkursie i dokonał jego podsumowania. Słowa wdzięczności skierował także do rodziców - jako pierwszych nauczycieli wiary  oraz katechetów, którzy wspomagali uczniów , jak też liderów grup parafialnych -  bohaterów poszczególnych  konkursowych prac.

Po tym serdecznym powitaniu nastąpił moment, szczególnie wyczekiwany przez dzieci - wręczenie nagród. Komisja Konkursowa składająca się z pracowników Wydziału Katechetycznego na początku wręczyła nagrody najmłodszym uczestnikom, a następnie starszym, zgodnie z kategoriami wiekowymi. Radość dzieci i młodzieży była ogromna. Pięknie przygotowane nagrody stanowiły wielką niespodziankę dla wszystkich uczestników . Niecodzienne wzruszenie i szczęście widać było także na twarzach rodziców i nauczycieli.

Upamiętnieniem tej podniosłej chwili stała się wspólna fotografia wszystkich laureatów konkursu z organizatorami.

Po niezwykle emocjonującej części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci i ich opiekunów. To stanowiło okazję do życzliwej wymiany gratulacji, rozmowy, radości; po prostu byciu razem.

Całemu spotkaniu towarzyszyła bardzo miła, rodzinna atmosfera, której doświadczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pracownikom Wydziału Katechetycznego za zorganizowanie konkursu  i tego podniosłego spotkania.

Dziękujemy za miłą, rodzinną, wspólnotową atmosferę, której wszyscy doświadczyliśmy. Wyrażamy ogromną nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie jeszcze bardziej przybliżą się do Boga i wciąż będą dawać dobry przykład swoim rówieśnikom.

Katarzyna Dobruk, Nowy Dwór Maz.

 

A jako pracownicy wydziału katechetycznego dziękujemy wszystkim Nauczycielom, katechetom i rodzicom za zachęcenie dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w konkursie. Żywimy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy także w miłej atmosferze z jeszcze większą liczbą laureatów i nagrodzonych.

Ks. Piotr Pierzchała

 

Galeria zdjęć (autor - p.Tadeusz Spalik):

Data publikacji: 
28.02.2013