Uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie - „1/185 – tajemnicze znaki Boga w mojej parafii”

W dniu 12 maja 2017 r. w auli kurialnej przy ulicy Floriańskiej 3, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników konkursu diecezjalnego „1/185 – tajemnicze znaki Boga w mojej parafii”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na istotę sakramentów świętych w życiu człowieka, szczególnie w roku Jubileuszu XXV-lecia powstania Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Zadaniem uczniów klas I – III, było zilustrowanie metodą kolażu, ciekawych miejsc w których sprawowane są sakramenty. Natomiast uczniowie klas IV-VI w ramach konkursu informatyczno – filmowego mieli za zadanie nakręcić filmik, przedstawiający wnętrze świątyni parafialnej, miejsc i przedmiotów związanych z działaniem Boga w sakramentach.

Nagrodzone prace w kategorii klas I-III:

 • I miejsce - Przywóski Dawid – SP 258
 • II miejsce - Ładoga Kacper  - SP Latowicz
 • III – miejsce - Grynhagel Aleksandra – SP nr 6 – Otwock
 • IV miejsce - Skorupka Karolina – ZS Ostówek
 • V miejsce - Mościcki Bartłomiej – SP Tłuszcz
 • VI miejsce –  Kocoł Adrian - SP nr 3 Legionowo

Nagrodzone prace w kategorii klas IV – VI:

 • I miejsce – Mech Karol – SP nr 2 – Ząbki
 • I miejsce – Lassota Bartosz – SP 215
 • II miejsce - Redziński Karol – SP 6 – Otwock
 • II miejsce - Świerkowska Martyna – SP 215
 • III miejsce – Radziszewska Julia – SP nr 3 – Kobyłka
 • III miejsce  - Wojtas Kosma – SP nr 257
 • III miejsce – Demianiuk Maciej – SP nr 2 – Ząbki.

Spotkanie w tak licznym gronie uczniów z całej Diecezji Warszawsko – Praskiej, posłużyło wspólnym rozmowom, integracji i wielkiej radości. Na zakończenie zarówno nagrodzeni uczestnicy konkursu, jak również wszyscy wyróżnieni wspólnie obejrzeli film w pobliskim Kinie Praha „Dzieciak rządzi”.

Słowa GRATULACJI kierujemy do wszystkich uczestników konkursu, życząc wielu znaków niewidzialnej łaski Boga.

Na początku wszystkich powitał ks. Piotr Pierzchała - Dyrektor wydziału Nauki Katolickiej. Ksiądz Mariusz Czyżewski, wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej, w kilku słowach przypomniał założenia naszego konkursu. Następnie podczas spotkania słowo, do licznie zebranych dzieci, rodziców i katechetów, skierował Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Ksiądz Biskup, obecnemu na uroczystej gali przedstawicielowi PKO Banku Polskiego, Panu Michałowi Mączyńskiemu - Dyrektorowi Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Legionowie wyraził wdzięczność za okazane serce. Nagrody ufundowane oraz gadżety przekazane przez PKO Bank Polski były ogromnym wsparciem dla konkursu diecezjalnego i przyniosły wiele radości jego laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Michał Mączyński, który podziękował dzieciom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie diecezjalnym.

Podziękowania

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Św. Jan Paweł II

W imieniu Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowanie za sponsorowanie przez PKO Bank Polski Konkursu diecezjalnego dla dzieci i młodzieży - „1/185 - tajemnicze znaki Boga w mojej parafii”.

Dziękujemy za życzliwość, pomoc i wsparcie tych szlachetnych działań na rzecz dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej diecezji. Przekazane nagrody są ogromnym wsparciem dla konkursu diecezjalnego i przyniosły wiele radości jego laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom.

 

SPONSOR GŁÓWNY KONURSU

 

 

Fotogaleria:

       

Data publikacji: 
19.05.2017