Pielgrzymka katechetów na Podlasie - relacja

W dniu 20.04.2013 r. grupa katechetów z Diecezji Warszawsko-Praskiej wyruszyła na coroczną pielgrzymkę.

Droga wiodła przez Pratulin – Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Kostomłoty – jedyna na świecie katolicka parafia neounicka obrządku bizantyjsko - słowiańskiego aż do spotkania z Królową Podlasia i Matką Jedności.Kodeńskie Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej to najcenniejsze miejsce Podlasia i jedno z najważniejszych Sanktuariów Polski. Cudowny obraz przywieziony z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę w 1631 roku  został ukoronowany papieskimi koronami już w 1723 roku.

Podczas drogi katecheci przygotowywali się do spotkania z Maryją przez modlitwę i wspólny śpiew.

W Bazylice Mniejszej, przed obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej sprawowana była Eucharystia w intencji katechetów diecezji i spraw, które noszą w swoich sercach. Liturgii przewodniczył ks. Piotr Pierzchała, a homilie wygłosił ks. Artur Staniszewski, w której podkreślił osobę Maryi jako Pierwszej wierzącej. W nawiązaniu do Ewangelii ks. Artur powiedział, że słowa Pana Jezusa są trudną mową, doświadczamy tego w naszej katechetycznej posłudze. Mamy nieustannie modlić się: Panie przymnóż nam wiary. Mamy pamiętać, że Pan Jezus jest z nami. Jeśli uwierzymy w moc Jezusa wówczas będziemy mogli przemieniać środowiska w których pracujemy nie naszą mocą ale mocą Jezusa Chrystusa .

Umocnieni słowem i spotkaniem z Matką Bożą radośni, szczęśliwi i rozśpiewani powróciliśmy do naszych domów, ufni, że Maryja wyprosi nam łaski o które Ją prosiliśmy.

s. Paula CSL

 

Galeria fotograficzna:

 

Data publikacji: 
21.04.2013