Olimpiada Teologii Katolickiej 2015 - etap diecezjalny

W czwartek 5 marca 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko – Praskiej odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej, której tematem przewodnim były „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 41 uczniów z 28 szkół. Uczestników przybyłych wraz z katechetami przywitał Przewodniczący Warszawskiego Komitetu Diecezjalnego OTK – Ks. Piotr Pierzchała oraz Ks. Krzysztof Warchałowski – Rektor Seminarium, życząc powodzenia, darów Ducha św. oraz otwartości na teologię. Po krótkiej modlitwie uczniowie udali się do sali, gdzie przez 45 minut walcząc z czasem i stresem rozwiązywali test.

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w szczególności informacji dotyczących Wydziału Teologicznego. Wykład poprowadzili doktoranci UKSW. Czas oczekiwania na wyniki upływał w miłej atmosferze przy herbacie oraz pysznych pączkach. Na ogłoszenie wyników przybył Ks. Arcybiskup Henryk Hoser, który podziękował wszystkim przybyłym za bycie świadkami Chrystusa na co dzień oraz za chęć zgłębiania teologii. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Księdza Arcybiskupa upominek. Do etapu ogólnopolskiego zostało zakwalifikowanych trzech uczniów. I miejsce zajął Mikołaj Lis z LO im. Władysława IV w Warszawie. Druga nagroda trafiła do Darii Walczuk z również z LO im. Władysława IV, natomiast trzecią nagrodę zdobył Filip Głowacki z I LO. im Gałczyńskiego w Otwocku. Oni zdobyli największą liczbę punktów i będą reprezentować naszą diecezję na etapie ogólnopolskim w Łomży. Główna nagroda dla osoby, która zajęła pierwsze miejsce została ufundowana przez ks. Abp Hosera. Dwie nagrody ufundowało radio Warszawa a jedną Ksiądz Kanclerz Kurii – Ks. Prałat Dariusz Szczepaniuk.

Wszystkim uczestnikom oraz katechetom dziękujemy za wysiłek włożony w zgłębianie teologii, a uczniom, którzy przeszli do etapu ogólnopolskiego życzymy powodzenia i otwartości serca na nowo zdobywaną wiedzę.

Monika Prus

Przeczytaj także:

http://www.diecezja.waw.pl/4009

 

Data publikacji: 
08.03.2015

Komentarze

Obrazek użytkownika Bernadetta Śliwa - Szczęsna

Szczęść Boże.
Bardzo proszę o informację o ilości uzyskanych punktów w OTK etap diecezjalny u Eryka Duklanowskiego.
Dziękuję.

Bernadetta Śliwa - Szczęsna