Olimpiada Teologii Katolickiej 2014 - etap diecezjalny

W piątek 7 marca 2014 r. , w liturgiczne wspomnienie Świętych Męczennic Perpetuły i Felicyty, 23 uczniów szkół ponadgimnazjalnych diecezji warszawsko- praskiej spotkało się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, by kontynuować na II etapie swoją przygodę z Olimpiadą Teologii Katolickiej, która w tym roku odbywa się pod hasłem: „Męczennicy XX wieku- Świadkowie wiary”.

Do przybyłych uczestników i opiekunów słowa powitania i życzenia jak najlepszych osiągnięć skierowali: gospodarz miejsca - wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Ksiądz dr Sławomir Kielczyk oraz Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej i Przewodniczący Warszawsko-Praskiego Komitetu Diecezjalnego OTK Ksiądz Piotr Pierzchała.

Po wspólnej modlitwie młodzież przystąpiła do rozwiązywania olimpijskiego testu, składającego się z 33. pytań, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 45 min. Oczekiwaniu na wyniki towarzyszyły gorące dyskusje na temat pytań i odpowiedzi testowych, prowadzone przy herbatce i słodkim poczęstunku.

            Podczas ogłaszania wyników Ksiądz Piotr pogratulował wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania olimpijskich zmagań i wraz z Księdzem Rektorem wręczyli uczniom i ich opiekunom upominki i dyplomy.

            Spośród 23. uczestników etapu diecezjalnego wyłoniono najlepszą trójkę, która w dniach 24- 26 kwietnia 2014r. weźmie udział w etapie ogólnopolskim w Bydgoszczy.

Naszą Diecezję reprezentować będą:

  • I Kinga Grzegolec, uczennica III klasy Technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie;
  • II Jakub Montewka, uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego Żagle Stowarzyszenia Sternik w Warszawie
  • III Weronika Kościelewska, uczennica II klasy, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sił i pomocy Ducha Świętego w dalszych przygotowaniach.

Katarzyna Stępniak

Data publikacji: 
08.03.2014