Konkurs plastyczny: Moje serce dla św. Jana Bosko

W styczniu 2014 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Maz. został zorganizowany ciekawy konkurs plastyczny: Moje serce dla św. Jana Bosko, związany z postacią wielkiego włoskiego wychowawcy ks. Jana Bosko, który w XIX wieku opiekował się opuszczoną i zaniedbaną młodzieżą.

Konkurs był adresowany do uczniów klas I - III, zaś głównym organizatorem była pani katechetka Katarzyna Dobruk oraz nauczycielki: Wanda Kępska i Izabella Ryńska - Pieluchowska.

Konkurs polegał na wykonaniu serca z dowolnego materiału plastycznego  np. z papieru i umieszczenie w nim portretu św. Jana Bosko wraz z wychowankami.

Mimo tych wymagań nasi najmłodsi uczniowie nie zawiedli. Na konkurs wpłynęło wiele prac, a ich oryginalność i estetyka wykonania wzbudziła zachwyt jury. I miejsce zajęła praca Kamili M. z klasy IIIb, która wykonała serce i portret św. Jana Bosko z masy solnej; II miejsce przypadło Weronice S. z klasy IIIb, a III zajął Kacper K. z klasy IIb.

Dzieła dziecięce można było podziwiać na specjalnie zorganizowanej szkolne wystawie, a 9 lutego zostały przekazane do oratorium salezjańskiego, mieszczącego się na ul. Kawęczyńskiej 53 na warszawskiej Pradze. Tam również zorganizowano wystawę prac naszych uczniów, które pięknie wkomponowały się w wyjątkowy, młodzieżowy klimat tego miejsca.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i cieszymy się  bardzo, że nasza szkoła mogła włączyć się w salezjańskie dzieło wychowawcze.

Katarzyna Dobruk

Data publikacji: 
04.03.2014