Konkurs Biblijny w naszej diecezji rozstrzygnięty

 

25 kwietnia 2019 roku w budynku Kurii Diecezji warszawsko – praskiej odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy Biblijnej. W krótkich przemiówieniach ks. Biskup Romuald Kamiński oraz Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie Pan Maciej Szepietowski podziękowali młodzieży za lekturę Pisma Świętego oraz życzyli dobrych wyników konkursu. Test pisemny trwał 45 minut.

W trakcie sprawdzania prac przez komisję konkursową, uczestnicy oraz opiekunowie uczestniczyli w liturgii słowa, wysłuchali świadectwa Pani Iwony Czarcińskiej pośwęconego Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz obejrzeli film poświęcony Słudze Bożemu. Do etapu ustnego awansowało 7 uczestników. Wypowiedzi oceniała komisja w składzie: ks. Mariusz Górny, ks. Piotr Pierzchała i dr Tomasz Twardziłowski. Po pierwszej turze składającej się z 3 pytań zostały wyłonione pierwsze i drugie miejsce. Po kilku pytaniach dogrywkowych wyłonione zostało trzecie miejsce. Do finału awansowali:

Miejsce I: Weronika Ponikowska z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, opiekun: s. Klaudia Urbańska

Miejsce II: Jakub Tarczyński, z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim opiekun: s. Klaudia Urbańska

Miejsce III: Julia Kowalczuk z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie, opiekun: p. Bożena Cacko

Laureaci spotkają się w Częstochowie podczas XII spotkania Młodych z Biblią oraz na etapie centralnym, który odbędzie się w czerwcu. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za przedstawicieli naszej diecezji!

Jakub Tarczyński

PKO Bank Polski logo

 

Data publikacji: 
18.05.2019