Katechetyczny konkurs plastyczny : Lampion Adwentowy w SP 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

W listopadzie  bieżącego roku, w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Maz. wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 odbył się niecodzienny konkurs plastyczny nawiązujący do zbliżającego się Adwentu. Polegał on na wykonaniu według własnego pomysłu lampionu adwentowego (forma przestrzenna). Uczniowie klas I - III wykazali się wielkim talentem, pomysłowością i zaangażowaniem w wykonywane prace. Dzieła dziecięce zachwycały swoją oryginalnością oraz estetyką wykonania. Jury miało niełatwe zadanie, jednak  z tak wielu pięknych prac wyłoniono laureatów. Wśród jurorów znalazła się także przedstawicielka dzieci - Iza z klasy IVc.

I miejsce zdobył Brajan Ostrowski z klasy IIa; II miejsce zajęła Malwina Dudek  z klasy  IIc, zaś III miejsce: Weronika Spalik z klasy IIIb. Przyznano także cztery wyróżnienia.

   Rozwiązanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się  w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Maz., w pierwszą niedzielę adwentu 01.12.2013 podczas Mszy z udziałem dzieci. Tam również można było podziwiać prace uczniów na specjalnie przygotowanej wystawie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie!

Organizatorzy: Katarzyna Dobruk, Wanda Kępska, Izabella Ryńska - Pieluchowska.

Katarzyna Dobruk SP 7

 

Data publikacji: 
04.12.2013