Gdzie współcześnie narodziłby się Pan Jezus? (współczesna szopka)

Gdzie współcześnie narodziłby się Jan Jezus? (współczesna szopka)

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego: Gdzie współcześnie narodziłby się Pan Jezus? (współczesna szopka) w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim.

26 stycznia 2014 po Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00 w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Maz. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego adresowanego do uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej nr 7: Gdzie współcześnie narodziłby się Pan Jezus? Zadaniem uczestników było wykonanie szopki bożonarodzeniowej, związanej z życiem współczesnego człowieka. Pomysłowość  naszej młodszej młodzieży nie miała granic. Dzieci poprzez wykonane prace wskazały oryginalne miejsce współczesnego Bożego Narodzenia: poligon wojskowy, lotnisko, przymierzalna w Centrum Handlowym.

   Niezwykle  wymowna była praca uczennicy klasy Va Alicji Dudek, która szopkę bożonarodzeniową umieściła w scenerii więzienia, nawiązując do słów Ewangelii „Byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie”.

   Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w Kościele parafialnym, a najpiękniejsze z nich wybrali poprzez głosowanie sami parafianie. Pomysłodawcą tak ciekawego konkursu była pani katechetka Alina Kosińska.

Laureaci konkursu - uczniowie SP 7:

  • I miejsce: Kornelia Wzorek kl. IVb
  • II miejsce: Anna Zdancewicz, Karolina Zembrzycka kl. Ve
  • III miejsce: Rodzeństwo - Patrycja (kl. VIb) i Maciej (kl. Vc) Cieplak

Wyróżnienie specjalne:

  • Alicja Dudek kl. Va

Serdecznie gratulujemy !

Katarzyna Dobruk

 

Data publikacji: 
07.02.2014