Diecezjalni Laureaci XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej Łowicz 2016- wyłonieni

Etap diecezjalny tegorocznej Olimpiady, przebiegającej pod hasłem: „Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń” odbył się 13. stycznia 2016 r. Po rywalizacjach szkolnych zakwalifikowało się do niego ponad pięćdziesięciu uczniów z różnych szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji. Jak co roku gospodarzem tego spotkania w warszawsko- praskim Seminarium Duchownym był Wydział Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej warszawsko-praskiej.

W tym etapie uczestnicy mieli do rozwiązania test, składający się z 32. pytań… bardzo trudnych pytań, wymagających od uczniów szczegółowej wiedzy z zakresu przewidzianej literatury. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników zmagań czas wypełniło nam zwiedzanie seminarium. Oprócz możliwości wejścia do najrzadziej otwartych dla gości zakątków seminarium, młodzież i opiekunowie mieli okazję poznać historię tego wyjątkowego miejsca. Przewodnikiem w tej „podróży” był diakon Tadeusz Siewko, który także przybliżył słuchaczom codzienność mieszkańców seminarium. A przy słodkim poczęstunku czas mijał zdecydowanie szybciej. Łatwiej można było nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczeniami i zabłysnąć zgłębioną wiedzą z zakresu Olimpiady.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w obecności Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, Kanclerza Kurii – Księdza Prałata Dariusza Szczepaniuka, Księdza Rektora WSD – Ks. Prof. Krzysztofa Warchałowskiego, Ks. Grzegorza Walkiewicza – Dyrektora Radia Warszawa, ks. Huberta Walczyka – Wicedyrektora Diecezjalnego Centrum ŚDM oraz przedstawicieli diecezjalnych mediów. Ksiądz Arcybiskup podziękował młodzieży za podjęty trud przygotowania się do olimpiady i życzył przełożenia zdobytej wiedzy z nauczania papieskiego na życie codzienne. Każdy z uczestników odebrał z rąk Jego Ekscelencji nagrodę i gratulacje. Zdobywcy czterech pierwszych miejsc oprócz książek otrzymali niezwykle cenne nagrody rzeczowe, a wśród nich m. in. Pakiet Pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, tablet, mini wierze oraz inne gadżety elektroniczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali nowy Ewangelizacyjny katechizm młodych. Na pewno każdy z uczniów czekał z biciem serca na wyczytanie swojego nazwiska i szansę przejścia do finału. Dane to zostało jedynie trzem najlepszym:

I miejsce – Katarzyna Anna Mroczek z VIII Liceum ogólnokształcącego im. Króla Władysława IV w Warszawie

II miejsce – Michał Marek Borucki również z VIII Liceum ogólnokształcącego im. Króla Władysława IV w Warszawie

III miejsce – Natalia Kwiatkowska z Liceum ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

W tym roku Łowicz, a za rok … następna okazja do podjęcia zmagań teologicznych. Tegorocznym reprezentantom naszej diecezji w Finale OTK należą się ogromne brawa. Życzymy Wam dużo cierpliwości i darów Ducha Świętego w przygotowaniu do etapu ogólnopolskiego. A w Finale oczywiście sukcesu – na miarę uczniów Jana Pawła II.

Katarzyna Stępniak

   

Data publikacji: 
25.01.2016