„Wtajemniczenie z pasją” - czyli jak przygotować dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii

W sobotę 30 września 2017 roku w domu katechetycznym przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu odbyło się spotkanie pt.: „Wtajemniczenie z pasją”. Prowadząca, s. Otylia Pierożek, dzieliła się z katechetami swoim wieloletnim,  doświadczeniem przygotowywania dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii (w szkole i w parafii). Spotkanie było podzielone na kilka modułów tematycznych, np.: prowadzenie zeszytów OK! według zasad oceniania kształtującego, stosowanie różnorodnych pomocy dydaktycznych gotowych lub zrobionych własnoręcznie oraz praca z wykorzystaniem ciekawych metod, które mogą pomóc podprowadzić dziecko do spotkania z żywym Bogiem i wzbudzić pragnienie zaprzyjaźnienia się z Nim. Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami. Siostrze Otylii – Kanoniczce Ducha Świętego w prowadzeniu zajęć towarzyszyli uczniowie oraz Pani Anna Konarzewska-Żuczek i Ks. Jacek Domański.

Spotkanie dostarczyło katechetom wielu pomysłów oraz zapaliło do poszukiwania i korzystania z nowych pomocy dydaktycznych.

Dziękujemy Siostrze Otylii za podzielenie się swoimi sprawdzonymi pomysłami, ks. Piotrowi Pierzchale za zorganizowanie spotkania, na którym mogliśmy zarazić się pasją wtajemniczania naszych uczniów życie wiary.

Maria Skrzeczyńska

Data publikacji: 
03.10.2017